Zásady, co musíte znát!

Vypadá to jako ta nejjednodušší věc na světě. Stačí vzít černou tužku, olemovat oči a měli byste vypadat jako kráska z glamour hollywoodského období. Kde se však stala chyba, že vy s linkou vypadáte o poznání horší? Nezapomínejte na základy, které je třeba ovládat ještě před nalíčením.

Je pro každou z nás

Zásady, co musíte znát!

Zásady, co musíte znát!

Oční linka je výraznějším druhem líčení, ale přesto je zde pro každou z nás. Pokud se vám líbí, klidně to s ní vyzkoušejte, ale nesnažte se nikoho napodobit. Vy máte vlastní tvar oka, vlastní barvu pleti a také vlastní schopnosti. Nikdy nebudete vypadat jako někdo jiný, protože jste originál a tomu je třeba se přizpůsobit.
Vyzkoušejte různé druhy linek a najděte tu, která vám sedí nejvíce. Bude to ta na horním víčku, kombinace horní a dolní linky nebo jen poloviční horní protažená směrem ven? Možností je dostatečně mnoho na to, aby jste našli tu svou .

Jemná vs. ostrá

Je poměrně důležité uvědomit si, že jednu linku lze nakreslit několika způsoby. Pokud ji uděláte gelem nebo tekutou barvou, bude rovná, ostrá a pořádně tmavá. Naproti tomu tužka je měkčí, vytváří jemnější linie a dá se i mírně rozmazat, aby působila méně ostře. Tyto dva protiklady dělají docela rozdílné výsledky a při hledání té pravé linky vám to může výrazně pomoci.

Vyzkoušejte barvy

Velké rozdíly dělají i použité barvy. Černá je sice klasikou, která je dostatečně výrazná a tak je tou nejpoužívanější, ale ne každé naplno sedí. Zejména světlé tvářičky působí s množstvím černé kolem očí starší, příliš kontrastně a ne natolik přitažlivě, jak by chtěli. I sami muži potvrzují, že méně je někdy více a nápadné kontrasty na tvářích žen jim zcela nesedí. Zkuste proto pohrát i se šedou, hnědou nebo fialovou. Jsou to všechno barvy, které vytvářejí krásné linky, ale ne takové dominantní.

Praxe je vaší výsadou

Když už máte vybrán tvar, barvu a také víte, jestli budete kreslit tužkou nebo gelem, je na čase udělat první čáru. Nečekejte však, že bude dokonalá, efektní a hodná vyražení do společnosti. Nakreslit linku totiž není jen tak. Vsaďte na praxi a pořádně si natrénujte, jak se oko lemuje barvami. Pár prvních pokusů se zřejmě raději odlíčíte, ale postupně to bude lepší a lepší. Praxe je vaší nejlepší kosmetickou pomocnicí.