Soukromá školka – záruka kvality?

Mnoho rodičů řeší při výběru té správné školky pro své dítě i to, zda je lepší státní nebo soukromá mateřská školka. Zpravidla jsou soukromé školky dražší, a tak si mnozí rodiče myslí, že to automaticky znamená i vyšší úroveň služeb a celkově lepší péči a přístup učitelek k dětem.

Soukromá školka však není vždy zárukou vyšší kvality. Hodně závisí na tom, kdo v takové školce pracuje, tedy od samotných učitelek a jejich přístupu a vztahu k dětem.

Výhodou většiny soukromých školek je však větší míra flexibility a to, že dokáží rodičům více vycházet vstříc. Nejednou nabízejí i nadstandardní péči dítěte, což pracovně vytíženi rodiče jistě ocení a jsou ochotni za to zaplatit i nemalé peníze.

V dobré soukromé školce se však vaší ratolesti dostane skutečně více pozornosti, máte nejednou možnost volby jídla a program pro děti je pestřejší a zajímavější.

Pokud se rozhodujete, zda dát své dítě do soukromé nebo státní školky, nejlépe uděláte, pokud si obě alternativy osobně podíváte a dobré také je, pokud se můžete na zkušenosti poptat jiných rodičů. Na základě toho pak zvažte, zda vyšší poplatek za soukromou školku skutečně odpovídá i její úrovni.