Nejdražší svatební kousky

Svatba je jednoznačně velkou životní událostí, která by měla zůstat navždy uchována v našich vzpomínkách. Některé páry za svatbu utratí celoživotní úspory, jiné se rozhodnou šetřit. Někdo si však jednoduše může dovolit více, než jiný utratí za celý život. Podívejte se s námi na nejdražší svatební věci na světě, které se ale paradoxně na svatbách ani nepoužili.

Nejdražší svatební dort

Nejdražší svatební dort byl odhalen na Národní svatební show všech homosexuálů (National Gay Wedding Show). Tato sladká pochoutka měla 6 pater a pyšnila se výškou 1,5 metru. Ozdobena byla (jak jinak) diamanty – měla je na sobě více než 2000 a spolu vážili 2046 karátů. Cena dortu se vyšplhala na téměř 37 milionů eur a tím si zajistila nálepku nejdražší dortu na světě.

Co o dortu řekli její tvůrci, Tim a Jules Smithovi? “Okamžitě jsme se vrhli na příležitost vytvoření nejdražší svatebního dortu na světě!” Tomuto páru cukrářů se podařilo překonat předchozí světový rekord dortu za 23 milionů eur.

Nejdražší svatební šaty

Výroba nejdražších svatebních šatů na světě vyžadovala spojení klenotníka Martina Katze a krejčího René Strausse. Neuvěřitelné šaty jsou poseté diamanty s celkovou váhou 150 karátů (tedy stále méně než dort :). Hodnota těchto šatů je 9 milionů euro, ale ani to jim nezaručí, že budou použity na skutečné svatbě. Šaty byly totiž vytvořeny pro svatební prohlídku a ne pro náročnou zákaznici.

Pokud chcete být skutečně výjimečná nevěsta (a máte 14 milionů), určitě skuste Katz a Straussovi cinknout, budeme vám držet palce. Pokud byste se chtěli uskromnit, máte možnost si také zakoupit druhé nejdražší svatební šaty na světě a to jen za 6,4 milionů euro vyrobeny z bílého zlata, zdobené perlami a diamanty

Nejdražší zásnubní prsten

Pokud máte bohatého partnera, můžete pouvažovat o zdolání následujícího rekordu. Nejdražším zásnubním prstenem na světě je aktuálně Bvlgari prsten s modrým diamantem, který se v dubnu tohoto roku prodal za 7,1 milionů eur. Proč je tento “skromný” prstýnek tak drahý? Protože má v sobě barevný diamant a těch je na světě velmi málo – jen jedna setina všech diamantů, které se vytěží na celém světě, jsou barevné a trefně je také nazýváme fancy barevné diamanty (angl. fancy znamená exkluzivní, vybíraný, luxusní).

Vzácný modrý diamant byl vybroušen v 60. letech minulého století. Kolem hlavního kamene jsou osazeny diamanty vybroušené do kulatého (briliant) tvaru a tvaru bageta (bageta). Na aukci v Londýně ho nedávno koupila jedna z největších sběratelských institucí Graff Diamonds. Zdá se, že s tímto prstýnkem se také tak skoro nikdo nezasnoubí.

Nejdražší svatební oslava

Nejdražší svatební oslava se konala v roce 2004 a nevěstin otec, nejbohatší muž v Indii, za ni zaplatil téměř 60 milionů eur. Šlo o sňatek jediné dcery bilionáře Lakshmiho Mittala Vanish Mittalovej a bankéře Amita Bhatia. Svatba se konala na zámku Vaux-le-Vicomte ve střední Francii a svou cenou se dostala až do Guinessovy knihy rekordů. Oslavy trvaly celých 6 dní. Pokud se ptáte, na co přesně dokázali utratit tolik milionů, my vám to prozradíme: celé to začalo oslavami zásnub na zámku Versailles, svatební pozvánky byly zasílány v krabicích ze stříbra, aby se měli lidé jak na oslavu dostat, k dispozici měli 12 soukromých letadel, více než 45 nejlepších kuchařů světa připravili více než 100 různých chodů pro 1000 (!) hostů, na svatbě se rozdávaly dárkové taštičky s drahokamy a pouze samotné víno vyšlo hostitele na více než milion eur. Mimo jiné na oslavách zpívala Kylie Minogue a nechyběly ani ohňostroje na Eiffelově věži. Ani četné miliony však tomuto páru nezaručovaly pohádkové “šťastně až do smrti”, protože pár se  nedávno rozvedl.