Kvalitní dámské sportovního oblečení

Vybrat správnou dámskou bundu pro vás nemusí být až takový problém. Stačí dodržet pár našich rad a budete se těšit z nové bundy která bude jako stvořená pro Vás.

Při výběru dámské bundy je třeba myslet na hlavní kritérium výběru a to je: Kde a v jakých podmínkách budu bundu nosit. Je totiž rozdíl kupovat si bundu na běžné nošení do města, jako například na turistiku do hor. Samozřejmě je třeba dbát i na dobrý výběr velikosti, vyhneme se pak případným výměnám zboží. V následujících řádcích si představíme typy bund, kde se který typ má nosit, jak vybrat správnou velikost, a jak se starat o bundu aby vydržela co nejdéle jako nová.

Jarní nebo podzimní bundy: Jarní a podzimní bundy se v zásadě neliší svým vypracováním a ani použitím. Patří sem různé typy jarních kabátů, trenchcoaty, přechodné bundy a také riflové a koženkové bundičky. Většinou se podobné typy bund nakupují na podzim, ovšem využít je můžete i následující rok na jarní sezónu. Tyto typy bund jsou spíše stylové, elegantní.

Některé dámy upřednostňují raději dámské sportovní bundy. Sem patří například tenké větrovky, softshellové dámské bundy nebo fleecové bundy. Některé kvalitnější softshellové bundy je možné nosit i v zimních mrazech.

Outdoorové bundy zimní zahrnují kvalitní softshellové bundy, lyžařské a goratexové bundy. Společným znakem zimních sportovních bund je to, že jsou větru a vodě odolné. Tato odolnost se nazývá i vodní nebo větrný sloupec. Udává se v mm, čím větší číslo tím je bunda více větru nebo vodě odolná. Primárně jsou tyto bundy určeny na sport, ale jsou vhodné i na nošení do silných zim a větru. Stejně výborně poslouží jako oděv na horskou turistiku.

Péče o bundy:

Je třeba dodržovat pokyny na štítcích zboží. Jsou tam právě proto, aby vám bunda při správném ošetřování a praní vydržela co nejdéle jako nová.