Křišťál a jeho účinky

1 Úno

Věděli jste, že křišťál je nejúčinnější léčivý kámen ? Pochází z čiré odrůdy křemene a vyskytuje se v různých tvarech, v různé intenzitě vyzařování. Jeho účinky jsou univerzální, ale především dokáže zesilovat , nasávat , uvolňovat a harmonizovat energie . Jako symbol představuje křišťál čistotu ve všech úrovních a formách už od dávných věků, kdy lidé věřili, že je formou ledu.

Pokud se právě jen začínáte seznamovat s léčivými účinky kamenů a minerálů, určitě si jako první pořiďte křišťál. Je to právě kvůli jeho univerzálním účinkem, i kvůli síle, kterou vyzařuje. Křišťál vás nejjednodušší naučí porozumět řeči a způsobu fungování léčivých kamenů . A jaké je tedy jeho konkrétní využití?

Je vhodný na všechny zdravotní problémy , i včetně psychických obtíží. Posiluje imunitu celého těla, působí příznivě na krevní oběh, dýchací, neurologický i trávicí systém. Nabije vás životodárnou energií, pokud trpíte chronickou únavou a depresemi. Zharmonizuje vás na úrovni fyzické, emocionální i spirituální. Rovněž zvyšuje kreativitu a přináší inspiraci při meditacích. Věří se, že dokáže vnést harmonii i do napjatých vztahů.

Mezi jeho další účinky patří ochrana před negativními a škodlivými energiemi. Neutralizuje také elektromagnetické vyzařování elektroniky např. z počítačů, televizorů či mobilních telefonů. Dokáže energeticky očistit prostor a ochránit před patogenními zónami, proto si ho lidé častokrát zavěsí i do prostorů bytu.

Čištění, nabíjení a vybíjení křišťálu

Mezi vlastnosti křišťálu patří silné pohlcování energií , které mohou být i negativní. Proto je důležité, tak jako všechny léčivé kameny, pravidelně ho čistit . Čistí se pod proudem vlažné vody, pod kterou by měl zůstat několik minut. V rámci čištění se doporučuje ho i vybít, co se dělá položením na kámen hematit. Po očištění je možné křišťál dobíjet na přímém slunečním světle na nehořlavé podložce.