Je všeobecně známo, že spojení mezi ženou a šperkem je nerozlučné

Každá žena se ráda ozdobí pěknými náušnicemi, řetízkem, přívěsky či alespoň prstenem. Jak však vybrat pro ženu takový klenot, aby dokonale pasoval k její povaze a aby měla důvod se jím pochlubit?

Krásu a osobnost každé ženy můžete podtrhnout i díky vhodně zvolenému šperku. Šperky však stejně jako oblečení podléhají módním trendům. Při výběru šperků se netřeba řídit výhradně trendem, který je právě nejmodernější, ale je třeba přizpůsobit se také osobnosti ženy, která bude šperk nosit.

Momentálně jsou v módě výraznější, masivnější šperky, jako například výrazné prsteny, velké přívěsky na řetízky či šperky s krystaly. Oblíbené jsou šperky s velkými barevnými krystaly, ale také náušnice, prsteny, zda přívěsky zdobené drobnými krystaly.

Jak jsme již zmínili, šperky by měly ladit k Vaší partnerce, k její povaze a osobnosti. Jako pomůcka při nákupu dárku v podobě klenotu Vám mohou posloužit šperky, které běžně Vaše polovička nosí. Díky nim budete vědět, zda upřednostňuje například menší náušnice, nebo naopak velké kruhy, či visací náušnice. Podobně se můžete inspirovat i při výběru prstenu – kamínkový, hladký, masivnější, či jemnější.

Pro zjednodušení můžeme ženy, jak potenciálně nositelky šperků, rozdělit do skupin:

Romantické ženy – upřednostňují jemné přívěsky zdobené kamínky nebo gravírováním.  Doporučujeme jednoduché řetízky s přívěskem, menší náušnice s kamínky, prsteny s jedním velkým, případně se spoustou malých kamínků. Potěšit mohou také jemné šperky se krystaly.

Sportovní ženy – na rozdíl od první skupiny upřednostňují šperky, které nepůsobí příliš slavnostně. Potěší je i designově složitější přívěsky bez kamínků a zdobení. Doporučujeme jednoduché přívěsky, náramky, či menší náušnice, které nebudou překážet ani při sportu.