Jak čistit drahé kameny

24 Dub

Existuje mnoho způsobů jak pečovat o vzácné kameny a polodrahokamy, abychom s nimi mohli dlouho pracovat a mít z nich stejnou radost jako při koupi či obdarováni. V následujících řádcích se zaměříme na způsoby jejich čištění, řekneme si jakému čištění se vyhnout, ale io nejlepších způsobech očisty vašich krásných šperků z kamínků .

Ultrazvukové čištění – jakkoli odborně a profesionálně to zní, vašim kamenným přátelům ultrazvuk ani trochu nepomůže. Pro “svébytný život” vašich kamínků je to drahá a nivočivá volba, která je zbaví doslova jakékoliv energie. Buďte ke svým kamínkem přátelštější a zvolte některý typ očisty v přírodě.

Když o svém kamínku nic nevíme – nejlepší, co můžete po koupi či přijetí šperku s kamenem udělat je otevřít knihu nebo vyhledat na internetu jeho původ. Hráli jste se v dětství s formičkami na pískovišti? Pak jistě víte, že písek se rozpouští a nedrží pohromadě ve vodě. Proto i na vaše šperky s pískovcem bude voda působit destruktivní. A co sůl a slaná voda? Mořské perly vznikaly pod mořskou hladinou a opál je v podstatě zkamenělý gel či voda. Občas se potřebují do sytosti “napít” vody, tak jim tu chvíli na radost dopřejte. Vždy si při novém šperku a kameni proklikejte náš blog , informace ke kameni nebo alespoň wikipedii. Budete mít jistotu jako svému kamínku pomůžete a jako ne.

Když chceme čistit (a nabíjet) silou vlastní osobnosti – toto fakt není dobrý nápad. A ani nikdy nebude. Každý máme nějaké vyzařování a sílu osobnosti. Nepoužívejte ji však na to, abyste svou energii vložili někde jinde než do sebe. Výsledkem by bylo vaše vlastní vyčerpání a potřebovali byste pomoc od někoho jiného. Žádejte tedy o pomoc samotného Boha. Pokud v Boha nevěříte, většinou alespoň tušíte, že by mohlo existovat něco větší než my, nějaká všudypřítomná tvůrčí energie. Stačí požádat a poděkovat.

Věříme, že jste si vyhledali základní informace o vašich špercích s kameny a pochopili jste jako je raději nečistit. V krátkosti vám nyní shrneme jak tedy kameny čistit a stáhnout z nich nepotřebnou a negativní energii. Všechny způsoby jsou zcela zdarma, velmi příjemné a opravdu jednoduché:

Požádat o očištění “tam nahoře” – jak už jsme zmínili, funguje to i na upřímné požádání a poděkování, stačí si to představit a poptat si …;) Hotovo!

Pod proudem čisté vody – nezáleží zda v umyvadle nebo v lesním potůčku (ale ten je mnohem hezčí!). Stačí 5 minut nechat na kamínek téct proud vody. Opět je třeba požádat o očištění a poděkovat Bohu.

Během bouřky – jeden z nejlepších způsobů jak zároveň vybít i nabít kamínek (samozřejmě, pokud není zrovna citlivý na kontakt s vodou). Déšť kamínek očistí, zatímco energetický výboj ve vzduchu ho přímo opět nabije čisťoučká energií. Šikovné, však?

Zakopat na 1 den do země: vraťte ho Zemi a požádejte o očištění a obnovu energie tohoto zemského daru. Kámen můžete zakopat přímo do hlíny, ale klidně i v sáčku z přírodní (!) Tkaniny (aby k němu energie přírodu dokázala proniknout).

Vybít na hematit: hematit je známý pohlcovač energie a negativity, ale občas ho také třeba opláchnout. Pomůže vám pokud potřebujete z jiného kamínku stáhnout starou a negativní energii, a tak ho očistit. Stačí vybraný krystal položit na hematit , poprosit o pomoc a nechat na noc, ať hematit vykoná svou práci.