Ametystové drúzy

10 Bře

Asi byste nenašli na světě více spirutálnejší léčivý nerost, jakým je ametyst . Je to kámen třetího oka, které je branou k vnímání jemnohmotných energií a duchovních světů. Jasnozřivost, intuice, telepatie, sny ale i dobře vyvinutá vizualizace a představivost souvisí právě s otevřeným třetím okem.

Ametystové drúzy jsou neopracované nerosty s dutinou, která je vyplněna menšími nebo většími krystaly ametystu. Drúzy vznikaly díky unikajícím plynným bublinám, které pak zůstaly v chladnoucí hornině sopečných vrchů v Brazílii či Uruguayi. Zajímavé je, že krystaly ametystu mají obvykle šest stran a jejich barva je fialová. Právě tak, jako třetí oko přísluší šesté čakře, která má fialovou barvu.

Už v dávné minulosti lidé věděli co je to třetí oko i jak ho používat , v Indii si dodnes malují u kořene nosu červenou tečku. Právě tam se třetí oko nachází. Někdo ho má otevřeno více, jiný méně, jasnovidci ho mají otevřeno úplně. Disharmonii nebo blok v čakře třetího oka může v dnešní době však pociťovat mnoho lidí. Je jistě i proto, že žijeme v materialistickejšej době , která staví na racionalizaci a věcech hmatatelných. Nikdo nás však nenaučil, že moudrost v našem životě bychom hledat především ve svém nitru a poslouchat i svou intuici . Nesprávné fungující čakra třetího oka se projevuje například častými migrénami, tlaky v hlavě, zapomnětlivostí ale také problémy s očima a ušima.

Ametystové drúzy mohou být vaším pomocníkem, pokud chcete schopnosti třetího oka rozvinout ještě víc, ale i pokud potřebujete tuto čakru odblokovat či zharmonizovat . Léčivé kameny jsou jako energetické zářiče, které vyzařují energii v určitých frekvencích, kterou mají i čakry. Při práci s kamenem je třeba spolupracovat a vnitřně se naladit. Můžete mít svou osobní mantru, která například bude znít takto: otevírám se své intuici, jsem ochoten ji poslouchat a vnímat, tento kámen ať mi v tom pomůže. Léčivý kámen můžete potom přikládat na třetí oko, ale také jej můžete nosit při sobě jako talisman.

Nezapomeňte, že neopracovaný ametyst je mimořádně silný kámen s velkou ochrannou silou a vibrací. Používejte ho jen tehdy, když jej opravdu potřebujete. Bude vám napomáhat při pochopení intuitivních pravd i při zklidnění a soustředění mysli. Dokáže zmírnit obavy, stres, hněv, smutek a uvolnit napětí v hlavě. Posiluje imunitní systém, dýchací systém, trávicí systém, napomáhá při hojení ran a otocích. Je vhodný i při léčení závislostí. Na jemnohmotné úrovni udržuje rovnováhu mezi fyzickým a duchovním tělem.